Futbalový život dokáže niekedy napísať skutočné zaujímavé príbehy. Jeden taký sa aktuálne odohráva aj na slovenskej ligovej scéne v podobe hráča, ktorý by nikdy nepovedal, že možno raz bude reprezentovať Slovensko. Teraz je to jeden z jeho hlavných cieľov.

ŠK Slovan Bratislava priniesol prostredníctvom svojho oficiálneho kanála na YouTube zaujímavý rozhovor, ktorého hlavnou postavou bol Vernon De Marco. 28-ročný rodák z Argentíny v ňom prezradil, ako vyzerala jeho neľahká cesta k profesionálnemu futbalu.

Slovenských fanúšikov by však mohol najviac zaujať fakt, že jedným z jeho hlavných kariérnych cieľov je obliecť si na seba reprezentačný dres Slovenska. Paradoxom je, že ako sám povedal, keď mu volali ohľadom ponuky z Michaloviec, musel si Slovensko hľadať na internete. Teraz je už jeho Slovenčina na veľmi dobrej úrovni, avšak ovláda aj ďalších 5 jazykov.

Čo je však ešte zaujímavejšie, zo stopéra sa postupne prerobil na ľavého krajného obrancu a teda hráva na pozícií, kde našu futbalovú reprezentáciu “tlačí päta” azda najviac. Ak teda bude naďalej podávať skvelé výkony, mohol by v najbližšej budúcnosti dostať šancu.

Vernon De Marco – celý rozhovor

Zdroj|Foto|Video: Facebook/YouTube/ŠK Slovan Bratislava