Vo včerajšom zápase ligy majstrov sa na trávniku predstavili futbalisti domáceho Liverpoolu FC a proti ním stálo talianske Inter Miláno. Prvý zápas skončil 0:2 pre Liverpool a tak išiel Inter do zápasu s tým, že musí vyhrať minimálne o 2 góly, ak si chce zabezpečiť minimálne predĺženie.

Zápas priniesol veľmi kvalitný, vyrovnaný a útočný futbal, kde sa hralo zo strany na stranu, avšak chýbalo tomu len jedno – góly. Prvý, no zároveň posledný gól prišiel až v 62. minúte po krásnej strele Lautara Martineza, ktorý spoza šestnástky krásne vymietol pavučinku v Alissonovej bráne. O minútu neskôr však prišiel nekompromisný verdikt rozhodcu.

Po druhej žltej a následne červenej karte pre Alexisa Sancheza v drese Interu ho rozhodca poslal pod sprchy a hráči hostí tomu nechceli veriť. Protesty nič na veci nezmenili, rozhodnutie bolo právoplatné a Inter musel dohrávať zápas v desiatich. Do konca zápasu sa hráčov už mnoho príležitostí vypracovať nepodarilo a Liverpool zápas kontroloval až do záverečného hvizdu.

Je však tento moment tak dôležitý, že pomohol Liverpoolu sa dostať ďalej? Mohol to rozhodca vyriešiť aj viac s citom, keďže Sanchez najprv trafil loptu a svoj pohyb už nedokázal zastaviť? Je však nespochybniteľné, že Fabinha trafil presne, avšak tento kontroverzný moment sa zapíše do dejín ligy majstrov.