Mnohí si pred rokom mysleli, že neuveriteľná 39-zápasová šnúra FC Barcelony bez prehry snáď v Španielsku nebude nikdy prekonaná. No opak je pravdou!

Dravosť, bojovnosť, nezlomnosť a viera v úspech. Tieto vlastnosti súčasným hráčom Realu Madrid nie sú cudzie. Mnohí futbaloví odborníci, zväčša však neprajníci Realu Madrid, verili, že FC Sevilla bude mať silu narušiť neporaziteľnosť tohto klubu, zvlášť po tom, ako v úvodnom zápase vyhral Real 3:0. Zinedine Zidane šetril niektoré opory a mnohí očakávali, že oslabený Real tak bude ľahšou korisťou.

A skutočne to tak vyzeralo, veď okrem zraneného Balea chýbali tímu aj hráči ako Ronaldo, Modrič, brankár Navas či v strede poľa kreatívni James s Iscom. Len na lavičke pre zmenu ostali Karim Benzema a Dani Carvajal. A zápas sa pre Real nevyvíjal dobre, keďže Sevilla viedla po prvom polčase 1:0. Po zmene strán síce vedenie stratila po góle Asensia, no v 77. minúte jej hráči Jovetić a Iborra zvyšovali už na 3:1 a madridský gigant padal na kolená. Iskierku nádeje mu vykresal po úspešne premenenej penalte Sergio Ramos, ktorý bol pre “Biely balet” neraz spasiteľom.

Gól Ramosa však Realu nestačil a ak chcel barcelonskú šnúru neporaziteľnosti prekonať, musel streliť ešte jeden gól. Madridský rekord sa otriasal v základoch až do 93. minúty zápasu! Skvelá spolupráca Benzemu s Marcelom viedla k drzému, vydretému, no parádnemu gólu prvého menovaného. Opäť sa tak ponúka rovnaká otázka: Kto zastaví Real Madrid a kedy to bude? Najbližším katom môže byť v nedeľu opäť Sevilla, tentokrát v ligovom zápase.

Gól Karima Benzemu na 3:3