Nič sa nemení, neohrozeným kráľom šípok je Holanďan Michael van Gerwen. Jeho dominancia z roku 2016 sa premietla aj do roku 2017, keď ovládol hneď úvodné veľké podujatie novej sezóny a zobral si šek na 60 tisíc libier.

Fenomenálny holandský šípkar Michael van Gerwen mal fantastický rok 2016, keď vyhral všetkých deväť vrcholov sezóny. Na prelome rokov zvíťazil aj na Majstrovstvách sveta PDC a vo výborných výkonoch pokračuje aj v novom roku 2017. Úvodný veľký turnaj nazývaný „The Masters“, ktorého sa zúčastňuje šestnásť najlepších hráčov sveta, ovládol absolútne suverénne. Vo všetkých štyroch zápasoch dokázal udržať priemer na tri šípky nad magickou stovkovou hranicou.

Postupne si poradil s Austrálčanom Simonom Whitlockom (10:6), Rakúšanom Mensurom Suljovičom (10:4), 2-násobným majstrom sveta Angličanom Adrianom Lewisom (11:5) a v repríze finále MS z tohto roku pokoril aj Škóta Garyho Andersona (11:7). Vo finále dokonca predviedol neuveriteľný výkon s priemerom 109,42 na tri šípky!

Pre 27-ročného šípkara je to tak celkovo dvadsiaty druhý triumf na veľkom podujatí a tretí triumf na The Masters v rade. Na mieste je teda otázka – kto dokáže poraziť van Gerwena a kedy? Alebo je možné, aby vyhral aj tento rok všetky turnaje? Na prvé počutie je to možno absurdné, no ak si predstavíme to, že celý minulý rok to zvládal, prečo by nemohol aj tento? I keď konkurencia je stále veľká. Gary Anderson, Peter Wright, Adrian Lewis, lúčiaci sa Phil Taylor či stále nové tváre, ktorých v šípkach pribúda stále viac a viac…

Takto zvládol van Gerwen finálový zápas

Zdroj: YouTube | Foto: Facebook, YouTube