Michal Handzuš zvažuje koniec svojej bohatej kariéry. Nie však úplne dobrovoľne. Dôvod je prostý. Verdikt disciplinárnej komisie ho okamžite prinútil uvažovať o svojej budúcnosti.

13. januára 2017 Michal Handzuš atakoval košického Tomáša Hričinu tvrdým spôsobom, za čo si v daný okamih vyslúžil trest na 5 minút + do konca zápasu. Následne nezasiahol ani do ďalších troch zápasov a teraz si vypočul verdikt. Stop na tri mesiace!

A čo na to samotný Michal? „Nezostáva mi nič iné, len tento trest akceptovať. Najskôr sa však musím rozhodnúť, či vôbec budem pokračovať v kariére. Keď áno, po uplynutí polovice trestu sa určite odvolám, urobil by to každý. Nemyslím si, že mi tento trest vzal chuť do hokeja. Život však prináša rôzne udalosti a ja sa snažím neriešiť nič horúcou hlavou. Mám teraz dosť času, aby som porozmýšľal a rozhodol sa, či budem v kariére pokračovať.“

Ak by mu komisia neumožnila hrať skôr, znamenalo by to pre skúseného hráča koniec sezóny. A keďže počas trestu oslávi Michal 40. narodeniny, môže to dokonca znamenať koniec jeho kariéry, čo sám naznačil v rozhovore. To by bola pre extraligu veľká strata, veď koľko hokejistov s tisíckou zápasov v NHL korčuľuje po slovenských klziskách?

Faul Michala Handzuša na Tomáša Hričinu

Zdroj: Youtube, hockeyslovakia.sk | Foto: Facebook