Futbal je plný kontroverzií a ešte kontroverznejších osobnosti samotných hráčov. Medzi nich môžme na prvé priečky zaradiť Maria Balotelliho. Svoje by o tom vedel hovoriť tréner Roberto Mancini, ktorý s ním mal tú česť na lavičke Manchestru City. 

Písal sa rok 2011. Anglický “Citizens” trávili svoju letnú prípravu v Spojených štátoch amerických, kde si v prípravnom zápase zmerali sily s miestnym klubom z MLS Los Angeles Galaxy, v ktorého farbách pôsobil v minulosti aj David Beckham.

V 29. minúte zápasu viedli zverenci spomínaného talianskeho trénera 1:0. David Silva dostal loptu a krásnou uličkou vysunul Maria Balotelliho, ktorý sa rútil sám na brankára, dokonca mal k sebe ešte jedného zo svojich spoluhráčov, ktorému mohol prihrať. Teraz už 28-ročný futbalista sa namiesto prihrávky rozhodol zakončiť sám, na čom by nebolo nič zlé, ak by to spravil normálnym spôsobom.

Hráč, ktorý aktuálne háji farby OSG Nice, totiž spravil nepochopiteľnú otočku, ktorá mu vôbec nevyšla a loptu poslal úplne mimo brány súpera. Okrem negatívnej reakcie fanúšikov, okamžite zareagoval aj tréner. Ten ihneď vyzval Jamesa Milnera, aby sa rozcvičil a v 32. minúte vystriedal Maria Balotelliho. Gestikulácia 53-ročného trénera bola jasná a nik nemusel uvažovať, prečo pristúpil k tomuto kroku.

Zdá sa však, že tréner už zabudol na to, čo mu hráč vyviedol, keďže ho opätovne povolal do národného mužstva talianskej futbalovej reprezentácie, ktorej je v súčasnosti kormidelníkom.

Balotelli pokazené zakončenie proti LA Galaxy

Zdroj: Sportbible.com | Video|Foto: YouTube,Twitter