mertens penalta fiorentina

Aj keď je v Serie A k dispozícií systém VAR, talianski rozhodcovia ho musia vedieť správne používať. Fanúšikovia Fiorentiny sa vo včerajšom zápase proti Neapolu cítili byť poškodení až dvakrát. Ruku na srdce, právom. Ešte zarážajúce je, že v oboch sporných situáciach si hlavný arbiter ani len neišiel zhliadnuť video.

Mertensov pád v pokutovom území domácich bol na žltú kartu. Lež nie za faul, ale za jasné simulovanie. Je vyslovene tragikomické ak sa útočník ide doslova potknúť o vstávajucého protihráča s úmyslom vypýtať si penaltu. Názor na situáciu si však urobte sami.

Ďalší sporný moment sa odohral v nadstavenom čase, keď sa nová posila “La Viola” Franck Ribéry predieral do pokutového územia, pričom hosťujúci hráč jasne použil ruky. Opäť kontroverzný okamih, ktorý si vyžadoval minimálne prezretie videa hlavným arbitrom, no opäť sa nič nedialo. Fiorentina napokon podľahla Neapolu 3-4.

 

Ďalší sporný moment sa odohral v nadstavenom čase, keď sa nová posila “La Viola” Franck Ribéry predieral do pokutového územia, pričom hosťujúci hráč jasne použil ruky. Opäť kontroverzný okamih, ktorý si vyžadoval minimálne prezretie videa hlavným arbitrom, no opäť sa nič nedialo. Fiorentina napokon podľahla Neapolu 3-4, ale obidve sporné situácie sú veľkým výkričníkom pre správne používanie modernej technológie vo futbale.

 

Foto: Twitter | Video: Streamable