Real Madrid sa udrží na čele španielskej La Ligy aj po 19. kole, keď na domácom štadióne zdolal Malagu 2:1. Opäť sa strelecky nedarilo Cristianovi Ronaldovi ani Karimovi Benzemovi. A tak Real niekto spasiť „musel“. A kto iný, ak nie kapitán hrajúci v životnej forme?

Serio Ramos je známy tým, že nie je skvelý len v defenzívnej činnosti, ale vie pomôcť predovšetkým pri štandardkách aj v ofenzívnej činnosti. No a v tejto sezóne sa mu darí obzvlášť. Aj vinou zranení odohral len osemnásť z dvadsatich ôsmich zápasov svojho tímu v tejto sezóne, no proti Malage strelil oba góly Realu a vďaka tomu jeho mužstvo zvíťazilo.

Počet gólov v tejto sezóne tak zvýšil na osem, čo sa mu ešte nikdy nepodarilo. A to ani v sezónach, keď odohral oveľa viac zápasov. Jeho doterajší rekord bol sedem gólov zo sezóny 2013/2014, keď odohral rovných päťdesiat zápasov!

Pre úplnosť, jeho góly z 35. a 43. minúty znamenali polčasové vedenie 2:0, na ktoré Malaga odpovedala len gólom Juanpiho zo 63. minúty. Kapitán Realu dokonca takmer strelil hatrick, no jeden jeho gól nebol pre offside uznaný. V nasledujúcom zostrihu zo zápasu nájdete oba góly Ramosa.

Zostrih zápasu Real Madrid – Malaga

Zdroj|Foto: Playwire.com, Facebook