Daždivé počasie v Düsseldorfe bolo príčinou mnohých pádov a tak už úvodná etapa Tour de France bola konečnou pre spolufavorita tímu Movistar Alejandra Valverdeho.

Druhý muž rebríčka UCI WorldTour, ktorý má tento rok skvelú formu, skončil svoju púť na Tour už po siedmych kilometroch, keď vo veľkej rýchlosti nezvládol jednu z ostrých zákrut a napálil to do kovových bariér.

Okamžite bol prevezený do miestnej nemocnice, kde bol ešte večer operovaný. Vyšetrenia potvrdili dve zlomeniny na ľavej nohe: jedna bola v kolennom jabĺčku a druhá v členku. Ťažko odhadnúť jeho dobu zotavovania po týchto zraneniach, no je málo pravdepodobné, že by sa stihol vrátiť do súťažného diania ešte tento rok.

Valverde bol kľúčovým jazdcom pre tím Movistar a jeho hlavného lídra Naira Quintanu. V posledných štyroch rokoch skončil v celkovom poradí na Tour de France vždy v prvej desiatke a pri jeho tohtoročnej forme by tomu asi nebolo inak ani teraz. Cyklistika je ale nevyspytateľný šport a jeden pád môže zmariť všetky nádeje. Po páde na rovnakom mieste skončil svoje vystúpenie aj ďalší z favoritov Ion Izagirre (Bahrain-Merida), ktorý bol prvý krát v pozícii lídra tímu na Tour.

Pád Alejandra Valverdeho

Zdroj: Cyclingnews.com, YouTube | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.