One season wonder, respektíve zázrak jednej sezóny? Omyl! Harry Kane zďaleka nie je jednosezónnou kométou. Po skvelej jari 2015 a následnom zisku koruny strelcov v Premier League 2015/16 naďalej pokračuje vo skvelých výkonoch.

Môže sa zdať, že mu to nesype tak, ako mu to sypalo v uplynulej sezóne. Dokonca po niekoľkých zápasoch sa na jeho osobu valila kritika. Harry Kane však napriek tomu aktuálne kraľuje tabuľke strelcov anglickej Premier League! K tomu mu výrazne dopomohol hattrick v nedeľňajšom zápase 26. kola proti Stoke, v ktorom Tottenham výhrou 4:0 opäť potvrdil, že na White Hart Lane je len ťažko zastaviteľný. A aby toho nebolo málo, na štvrtý gól Dele Alliho neasistoval nikto iný, ako práve Kane. Iba týždeň pred zápasom so Stoke dokonca hattrickom zostrelil aj Fulham v osemfinále anglického FA Cupu.

Kane aj vinou zranenia odohral v lige “len” dvadsaťjeden zápasov, v ktorých strelil sedemnásť gólov, pričom na jeden presný ligový zásah potrebuje len stopäť minút. Celkovo v tejto sezóne zaznamenal vo všetkých súťažiach už dvadsaťdva presných zásahov.

Takto hattrickom Kane rozhodol o postupe Tottenhamu do štvrťfinále FA Cupu

A takto strelil v priebehu 23 minút hattrick Stoke City

Zdroj: Youtube, Footyroom | Foto: Facebook