Gareth Bale patrí medzi najlepších futbalistov sveta, čo potvrduje už celé roky. Waleský rýchlik so skvelou kopacou technikou rozhodne nemôže nadávať na Slovensko, ktoré sa mu rozhodne vrylo do pamäti. A to dvojnásobne!

Ťažko povedať, či pred 7. októbrom 2006 vtedy sotva sedemnásťročného mladíka nejaké Slovensko trápilo, no od toho dňa naň zrejme nezabudol. Veď práve proti nám strelil svoj prvý a možno najkrajší spomedzi 26 reprezentačných gólov. Napriek tomu však mal tento gól trpkú príchuť, veď Slovensko vtedy vyhralo v Cardiffe 1:5.

A Gareth Bale nezabudol „pozdraviť“ slovenskú bránu ani na EURE 2016, kde 11. júna otvoril skóre zápasu, ktorý skončil 2:1 pre Wales. Bol to jeho jubilejný dvadsiaty reprezentačný gól a zároveň prvý waleský gól na veľkom turnaji!

Uvidíme, či sa Wales s Garethom Baleom v zostave ešte niekedy proti našej reprezentácii predstaví. A ktovie, možno nás v takomto zápase Gareth opäť prekvapí nejakým gólom. Ak by to však bolo na takých Majstrovstvách sveta alebo na EURE a so šťastným koncom pre nás, možno by sme sa ani nehnevali.

Zdroj: Youtube, Wikipedia.en | Foto: Facebook, Skysports.com