Hráčov, funkcionárov i fanúšikov štvrtoligového anglického klubu môže aj šľak trafiť. Len ťažko opísať inými slovami to, čo zažili v sobotu 28. januára na pôde slávneho Tottenhamu…

Vo štvrtom kole anglického FA Cupu sa v pozícií absolútneho outsidera ocitli hráči Wycombe Wanderers FC, aktuálne piateho celku štvrtej najvyššej anglickej súťaže. Dôvod je prostý. Zavítali na pôdu tretieho tímu Premier league, ktorým je Tottenham, ktorý mnohí momentálne pasujú za jedného z kandidátov na titul. Tréner Tottenhamu Mauricio Pochettino nechal podľa očakávaní odpočívať a doliečovať väčšinu opôr klubu, respektíve postavil až deväť hráčov, ktorí zvyčajne naskakujú do zápasov len z lavičky, prípadne sa na ňu ani nedostanú. To síce zvyšovalo šance outsidera na úspech, no tie boli stále nízke.

Wycombe však do zápasu vstúpilo nebojácne a nezohratých hráčov Tottenhamu zaskočilo bojovným ofenzívnym futbalom. Tí sa spamätali po viac ako dvadsiatich minútach, až za stavu 0:1. Svoje šance však Tottenham nevyužil a pred prestávkou prišiel trest. Diskutabilný zákrok posúdil rozhodca ako nedovolený a Wycombe dostalo výhodu penalty, po ktorej bolo 0:2. Do druhého polčasu nastúpil Tottenham aktívnejšie a aj vďaka príchodu dvojice hviezd Alli a Dembele získal favorit zápas pod kontrolu a nielenže vyrovnal na 2:2 ale evidentne diktoval tempo hry. Wycombe však dostalo nečakaný „bonus“, keď sa Tottenhamu zranil Trippier, Keďže „Kohúti“ mal všetky striedania vyčerpané, museli dohrávať o desiatich, za čo pykali.

V 88. minúte sa zdalo, že senzácia v podobe vypadnutia Tottenahamu bude na svete, no tú v závere riadneho hracieho času odvrátil Alli. No a infarktovú bodku za zápasom dal Son, ktorý svojim druhým šťastným gólom v zápase rozhodol v poslednej šiestej nadstavenej minúte o výhre Tottenhamu 4:3. Wycombe tak napriek prevahe o jedného hráča za stavu 2:3 prišlo nielen o možnosť opakovaného zápasu pred plným domácim štadiónom, ale aj o postup a ďalších 90 tisíc libier od zväzu.

Hold, futbal občas aj bolí, o čom sa presvedčilo aj Wycombe, pričom na sociálnych sieťach vyjadrili viacerí fanúšikovia Tottenhamu ľútosť fanúšikom súpera, no to nič nemení na tom, že medzi šestnásť najlepších klubov postupuje Tottenham, ktorý vôbec po prvý krát v aktuálnom ročníku dostal viac ako dva góly.

Zostrih gólov zápasu Tottenham – Wycombe 4:3 (0:2)

Zdroj: Youtube.com | Foto: Facebook