Pre samotný prejav na ihrisku je veľmi dôležitá chémia mužstva a aby si hráči medzi sebou rozumeli. V FC Barcelona skvele fungovala na tomto princípe spolupráca medzi Danim Alvesom a Lionelom Messim. Nasledujúce video poodhalí, prečo si obaja hráči tak dobre rozumeli. 

U oboch išlo o špeciálny typ telepatie a porozumenia na ihrisku. Nie je to však prekvapením, keďže táto dvojica je skvele technicky vybavená a patrí medzi top futbalistov. Navyše, spomínaný Brazílčan patrí medzi obrancov, ktorí veľmi radi podporujú útok. Fanúšikovia si však na zápasoch všimli aj ďalšiu vec a to je ich predzápasová rozcvička s loptou.

Tá fungovala na princípe, že si obaja hráči posielali loptu na väčšiu vzdialenosť. Malo to však háčik, že išlo o vysoké lopty, ktoré by sa nemali dotknúť zeme. Fantastická technika  a ovládanie lopty u oboch umožnilo, že sa im to darilo naozaj skvele a upevňovalo to ich vzájomnú spoluprácu.

Nanešťastie pre barcelonských fanúšikov sa ich spoločné účinkovanie v klube skončilo v roku 2016. Práve vtedy odišiel, teraz už 35-ročný Brazílčan, do Juventusu. V Turíne ale zotrval iba rok, keďže už v lete 2017 smerovali jeho kroky do Paríža k miestnemu PSG, ktorého dres oblieka aj v tejto sezóne.

Alves Messi predzápasová rozohrávka s loptou

 

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: YouTube, Streamable.com, Twitter