Dnes bola na programe ďalšia porcia z osemfinálových duelov miliardárskej Ligy majstrov. Manchester City hostilo AS Monako a nemecký Leverkusen Atlético Madrid.

Manchester City – AS Monaco 5:3 (1:2)

Súboj týchto dvoch tímov ponúkol fanúšikom od úvodu okulahodiaci futbal. V 26. minúte sa po utešenej akcii Saného v 16-ke dostal k lopte Sterling a stav bol 1:0. Avšak po kiksoch “Citizens” v obranných radoch sa hosťom podarilo otočiť stav v ich prospech behom 14 minút. Rybičkou vyrovnával Falcao a Mbappé prepálil Caballera.

Do kabín odchádzali domáci s jednogólovým mankom a iba jednou strelou na bránu. Po zmene strán sa začali diať veľké veci. Najprv v 50. minúte Falcao nepremenil pokutový kop, čo využili hostia a po hrúbke brankára Subašiča vyrovnal Agüero. Odplata za tento gól nenechala na seba dlho čakať. A opäť v tom namočený Falcao. Chladnokrvne preloboval domáceho brankára a hostia tak vyhrávali 3:2! Aby toho nebolo málo, v 71. minúte po rohu Davida Silvu sa vo veľkom vápne najlepšie zorientoval Agüero a vyrovnal stav na 3:3. Následne to už bola hra na jednu bránku. Po ďalšom rohovom kope “Citizens” sa dokázal presadiť stopér Stones.

V 82. minúte po krásnej individuálnej akcii Davida Silvu prikrášlil výhru domácich na 5:3 Leroy Sané. Kto nepozeral tento zápas, môže ľutovať. Odveta sľubuje veľký boj.

Manchester City: Caballero – Fernandinho, Otamendi, Stones, Sagna – De Bruyne, Y. Touré, Silva – Sané, Agüero, Sterling.
AS Monaco: Subašič – Sidibé, Glik, Raggi, Mendy – Fabinho, Bakayoko – B. Silva, Lemar, Mbappé – Falcao

Bayer Leverkusen – Atlético Madrid 2:4 (0:2)

Po opatrnejšom začiatku prebrali iniciatívu zverenci Diega Simeoneho. V 17. minúte unikol po pravom krídle Saul Niguez a nádherne zatočil loptu k pravej tyči brankára Lena.

“Farmaceuti” o 8 minút neskôr prepadli v obrane a neustrážili unikajúceho Gameira. Nezištnou prihrávkou našiel kolegu z útoku Griezmanna a ten už vedel, kam s loptou. 0:2! Po zmene strán sa snažili domáci stav čo najskôr skorigovať. To sa im podarilo v 48. minúte vďaka zásahu Bellarabiho. Radosť však trvala len desať minút, keďže po nedovolenom zákroku domáceho Dragoviča na agilného Gameira rozhodca odpískal penaltu (aj keď bol faul mimo pokutového územia). Tú bezpečne premenil sám postihnutý Gameiro, 1:3. V 68. minúte boli domáci fanúšikovia vo vytržení druhýkrát. “Los colchoneros” v obrane zazmätkovali a vlastný gól si dal Savič. V závere sa na ihrisko dostal i Fernando Torres, ktorý na ďalší gól hostí potreboval len osem minút. Zveľadil tak dielo svojich spoluhráčov a do odvety pôjde Atlético s luxusnou výhrou 4:2.

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Dragovič, Toprak, Wendell – Aránguiz, Kampl – Bellarabi, Havertz, Brandt – J. Hernández.
Atlético Madrid: Moya – Vrsaljko, Savič, J. Giménez, Luís – Koke, Gabi, Saúl, Ferreira-Carrasco – Gameiro, Griezmann.

Zdroj|Foto: Footyroom.com, Twitter