Slovenský hokejista Marián Hossa prispel gólom k výhre Chicaga nad Carolinou 5:2. Pre oporu Blackhawks to bol osemnásty presný zásah a 47. bod v tejto sezóne NHL.

Marián Hossa skóroval v 48. minúte po tom, ako zamiešal pukom a pohotovou strelou prekonal hosťujúceho brankára Antona Chudobina, ktorý v 3. tretine zápasu nahradil jednotku Hurricanes Cama Warda.

V zostave “jastrabov” sa objavili aj nové posily – Kimmo Timonen a Antoine Vermette, ale bol to kapitán Toews, ktorý sa podieľal na výhre 2 gólmi a 1 asistenciou.

V ďalších zápasoch zvíťazilo San Jose nad Montrealom 4:0. “Žraloci” tak ukončili svoju 8 zápasovú šnúru prehier, ktorá ich posunula z pozícií zaručujúcich účasť v playoff.

Cenný triumf si pripísali New York Rangers, ktorí zdolali momentálne najlepší tím ligy Nashville Predators v pomere 4:1. Na víťazstve “jazdcov” sa dvomi asistenciami podieľal nórsky útočník Mats Zuccarello, ktorý pred zápasom podpísal nový 4-ročný kontrakt.