Usaina Bolta každý pozná ako najrýchlejšieho muža planéty. Niekoľkonásobný olympijský šampión a svetový rekordér však má aj inú športovú vášeň než je atletika, a tou je futbal. Všimol si to aj niekdajší tréner španielskej futbalovej reprezentácie Vicente del Bosque a neostalo to bez jeho odozvy. 

32-ročný Jamajčan má po skončení kariéry nový športový cieľ a to stať sa futbalistom. Ako svetová šprintérska jednotka má k tomu tie najlepšie fyzické propozície. Avšak je tu jeden problém a tou je technika a ovládanie lopty.

 

Preto aj španielsky tréner upriamil pozornosť práve na rýchlosť Jamajčana. Podľa neho by jeho budúci tím mal stavať na Boltovej neskutočnej rýchlosti. Aká pozícia by teda bola pre jamajského šprintéra najvhodnejšia? Del Bosque si myslí, že krajný obranca.

“Mohol by byť krajný obrana, ktorý pokrýva dostatočne veľký priestor. Tam by musel pokrývať 100, 70, či 60 metrov priestoru. Preto to záleží aj od vytrvalosti, lebo to musíte robiť mnohokrát a tú neviem či má, alebo nemá, no som si istý, že by sa pripravil dostatočne,” myslí si 67-ročný tréner.

Španiel reagoval aj na fakt, že Jamajčan má už viac ako tridsať rokov: “Začať ako profesionálny futbalista vo veku 32 rokov nie je normálne. Je to ťažké, pretože aj keď nepochybujem, že je v špičkovej fyzickej kondícii, som presvedčený, že rovnako dôležitá je aj technická časť futbalu. Je tu samozrejme aj taktická stránka, no tú sa naučí a tak lepšie pochopí ako obrannú, tak aj útočnú hru.”

“Najťažšia časť bude pre neho získať technické zručnosti, ktoré potrebujete pri viacerých herných situáciách. Hovorím o kontrole lopty, prihrávkach, driblingu, prvom dotyku a pod. Teda o zručnostiach, ktoré nadobúdajú futbalisti už od detstva,” rozhovoril sa Vicente del Bosque, ktorý počas svojej futbalovej kariéry pôsobil na poste záložníka.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter