Lobotka Messi

V letnom prestupovom období by mohlo zmeniť svoj dres viacero slovenských hráčov. Jedným z nich je aj Stanislav Lobotka, o ktorého sa zaujímajú slávne kluby naprieč celou Európou. Otázka jeho pôsobiska v budúcej sezóne tak stále nie je zodpovedaná. 

24-ročný defenzívny stredopoliar Celty Vigo sa už v zimnom prestupovom období ocitol v centre pozornosti hneď niekoľkých tímov zvučného mena. Po nie celkom vydarenej sezóne v Galícií, keď Celta nečakane bojovala o udržanie medzi španielskou elitou, prejavili záujem o Lobotku ďalšie kluby.

Najhorúcejšia trasa v nedávnych prestupových špekuláciách viedla do Premier League, konkrétne na východ Londýna, kde má svoj domovský stánok West Ham United. “Kladivári” zvažovali možnosť “dvojtransferu”, do ktorého by okrem Lobotku spadal aj talentovaný útočník Maxi Goméz. Za duo ponúkali Londýnčania 50 miliónov eur. V súčasnosti však záujem o tento prestup opadol po tom, čo si West Ham vyhliadol do stredu poľa iného hráča La Ligy a to Pabla Fornalsa z Villarealu.

Ďalší záujemcovia

V hre o rodáka z Trenčína je údajne aj Paríž St. Germain, v ktorom by však Lobotka musel bojovať o miesto v základnej zostave s Marcom Verrattim, Julianom Draxlerom a Leonardom Paredesom, ktorý prestúpil do klubu spod Eiffelovky v januári. Iné zdroje hovoria aj o záujme Borussie Dortmund, Zenitu Petrohrad či Tottenhamu Hotspur.

Dodajme, že Lobotka má stále platný kontrakt s Celtou do roku 2023 a jeho výkupná klauzula je 50 miliónov eur. “Célticos” sú však ochotní obchodovať aj s nižšou čiastkou a samotný hráč už neraz naznačil svoj možný presun.

Zdroj: Šport.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter, Facebook