Róbert Boženík sa prezentoval skvelými výkonmi nie len v drese MŠK Žilina, ale najmä slovenskej futbalovej reprezentácie. To vzbudilo záujem viacerých špičkových klubov, čo malo aj za následok, že nenastúpil v Slovenskom pohári proti Slovanu Bratislava.

Mladý útočník mal podľa žilinského trénera dostať od klubu voľno. Podľa informácií Šport.sk však je za celou vecou pravdepodobne aj fakt, že Boženík odmietol nateraz prestúpiť do ruského CSKA Moskva, teda tímu ktorý má Žilina v prípade jeho odchodu preferovať. Od 1. decembra sa tiež na spolupráci dohodol s novou agentúrou.

Hráčov zástupca pre Šport.sk následne potvrdil, že o 20-ročného futbalistu sa skutočne zaujíma spomínaný ruský celok, no on ani jeho klient nechcú nič uponáhľať. O odchovanca Žiliny má mať totiž záujem aj taliansky FC Janov a nemenovaný popredný klub z Nemecka. Agentúra IF Management preferuje skôr západnú Európy a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa rozhodli s prestupom počkať. Je teda možné, že Boženíka už v drese Žiliny neuvidíme.

Zdroj: Šport.sk | Foto: Twitter