Počas sezóny v českej lige patrili Martin Bakoš a Tomáš Marcinko k najproduktívnejším hráčom celej súťaže. Marcinko s 36 bodmi skončil po základnej časti na 15. mieste a Bakoš so 40 dokonca na 8. mieste v kanadskom bodovaní celej súťaže. Na prebiehajúcom šampionáte sa zatiaľ ale trápia.

Bakoš počas 52 zápasoch v českej najvyššej hokejovej súťaží získal 40 kanadských bodov za 14 gólov a 26 asistencií. Je to skvelý ofenzívny hráč s výbornou palicovou technikou. Dokazuje to aj na šampionáte, keď sa veľakrát dokázal svojou individuálnou technikou presadiť cez súperových hráčov. No stále ako keby tomu niečo chýbalo, ako keby sa bál vystreliť na bránu, veľakrát namiesto strely volil radšej kľučku a následne zbytočne stratil puk.

Martin má skvelú strelu a ak ju začne viac využívať, tak góly a kanadské body určite prídu. Zatiaľ mu na turnaji v kolónke bodov svieti nula, no snáď už dnes proti Rusku prelomí tú smolu, lebo náš tím určite potrebuje bodový prínos takého ofenzívneho esa, akým Martin Bakoš rozhodne je.

Tomáš Marcinko v drese Třinca stihol odohrať v tomto ročníku 48 stretnutí a pripísal si v nich rovnako ako Bakoš 14 gólov a pridal o 4 gólové nahrávky menej. Tomáš Marcinko patrí skôr k defenzívnejším tipom útočníkov, ale počas tejto sezóny mal super formu. Naposledy podobný počet bodov získal ešte v sezóne 2007-08 v kanadskej juniorskej súťaži OHL v drese Barrie Colts, kde v 48 stretnutiach získal 45 bodov. Veľký počet bodov zbieral hlavne medzi juniormi.

V profesionálnom hokeji sa mu okrem tejto sezóny podarilo ešte prekonať tridsať bodovú hranicu v ročníku 2012- 2013, keď prestúpil do Košíc a v 38 stretnutiach získal 31 kanadských bodov. Práve pre jeho skvelú tohtosezónnu formu sa očakávalo, že bude na svetovom šampionáte patriť k útočným oporám Slovenska. Avšak, zatiaľ takisto ako Bakoš, strelecký mlčí. Určite aj jemu by strelenie gólu veľmi pomohlo, lebo jeho výkony na prebiehajúcich MS nie sú zlé, ale chýba tomu ofenzívnejší prínos pre mužstvo.

Foto: Twitter