Juventus mal už po piatich kolách istotu prvého miesta v základnej skupine Ligy majstrov. Napriek tomu Maurizio Sarri do zápasu v Leverkusene poslal na ihrisko aj najväčšiu hviezdu tímu – Cristiana Ronalda.

Väčšinu fanúšikov však viac zaujalo nasadenie Gianluigiho Buffona, ktorý sa tak ocitol medzi tromi žrďami vrámci Ligy Majstrov vôbec poprvýkrát v sezóne. Talianska legenda sa tak opäť raz zapísala do histórie, keďže sa posunul na druhé miesto v rebríčku najstarších futbalistov, ktorý nastúpili do zápasu tejto súťaže.

Teraz pred Buffonom (v deň zápasu 41 rokov, 10 mesiacov a 13 dní) stojí už len jeho krajan a bývalý brankár mnohých domácich klubov Marco Ballotta. Ten mal v decembri 2007 v zápase proti Realu Madrid ešte takmer o dva roky viac (43 rokov, 8 mesiacov a 8 dní). Len pre úplnosť, z hráčov v poli je rekordmanom taktiež Talian, bývalý obranca AC Milána Alessandro Costacurta, ktorý zažil svoju derniéru vo veku 40 rokov 6 mesiacov a 28 dní. O necelé tri mesiace za ním je Ryan Giggs.

Buffon, ktorý v aktuálnom ročníku už viackrát čelil kritike fanúšikov i médií, si však tentokrát udržal čisté konto a pomohol Turínčanom k výhre 0:2. Po zápase si v rozhovore pre médiá zaspomínal i vyzdvihol spoluhráčov.

„Bolo by nevhodné, ak by hráči k tomuto zápasu pristúpili ľahkovážne. Je úplne jedno či máte dvadsať rokov a kariéru pred sebou alebo máte viac ako štyridsať rokov. Som veľmi rád, že v Juventuse máme futbalistov, akými sú Ronaldo či Higuaín, ktorí taktiež majú svoj vek, no príkladne vedú mužstvo k ohromnej pracovnej etike a obete za tím.“ Rovnako tak priznal, že počuť nastúpený na ihrisku hymnu Ligy Majstrov, je preňho vždy veľmi emotívne a tentokrát mu prebehli hlavou aj spomienky na prehraté finálové z roku 2017. Kto vie, možno stále dúfa, že raz sa mu predsa len podarí ešte Ligu Majstrov vyhrať.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter