25-ročný niekdajší veľký talent slovenského futbalu Martin Chrien sa po tom, ako po vzájomnej dohode ukončil spoluprácu so slávnou Benfikou, za ktorej A-tím odohral len dva duely, dohodol s novým zamestnávateľom. Čaká ho zaujímavá výzva i jeden slovenský spoluhráč.

Novým zamestnávateľom Martina Chriena bude účastník najvyššej maďarskej ligy Mezőkövesdi SE, ktorý prežíva najlepšie obdobie svojej histórie. Klub vznikol len v roku 1975 a medzi maďarskú elitu sa prepracoval až po triumfe v 2. lige v roku 2013. V predošlom ročníku 2019/20 sa umiestnil na 4. mieste a od pohárovej Európy ho delili len štyri body, resp. ho oň obralo víťazstvo Honvédu v maďarskom pohári.

Po jeseni, behom ktorej Mezőkövesdi stihol odohrať 16 duelov, figuruje v 12-člennej tabuľke na 8. mieste. Avšak, tentokrát je aj maďarská liga veľmi vyrovnaná a Chrienovho nového zamestnávateľa delí päť bodov tak od zostupu, ako aj od istoty pohárovej Európy. Jeho spoluhráčom bude aj dlhoročný hráč Senice Róbert Pillár, slovenský stopér od roku 2017 za tento maďarský tím odohral takmer 100 duelov.

Chrien v čase, keď sa stal posilou Benfiky

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter