Turínsky Juventus je momentálne mnohými fanúšikmi či hráčmi a trénermi označovaný za najlepší klub sveta. Môžu zato výsledky v domácej Serii A, ktorú „bianconeri“ s prehľadom vedú, a z Ligy majstrov, kde vyhrali skupinu.

Už tak obrovská sila klubu ešte väčšmi vzrástla počas uplynulého leta vďaka mnohým veľkým prestupom. Z nich nad všetkými vyčnieval prestup Cristiana Ronalda za 117 miliónov eur z Realu Madrid. Mužstvo plné hviezd by však bez výborného trénera nefungovalo a talianske mužstvo sa už piaty rok môže spoľahnúť na skvelý koučing Massimiliana Allegriho.

Vyzerá to však tak, že Allegri bude po sezóne hľadať novú výzvu. Podľa španielskeho novinára Francesca Aguilara sa mal totiž 51-ročný tréner rozhodnúť po skončení prebiehajúceho ročníka opustiť klub. Aguilar tiež tvrdí, že Juventus už zisťoval, aká je možnosť získať Zinedina Zidana ako Allegriho náhradu.

Vysmiaty Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri

Jedným z dôvodov Allegriho konca môže byť aj fakt, že tréner má s Juventusom zmluvu platnú do leta 2020 a súčasný športový riaditeľ Fabio Paratici chce údajne pokračovať v tradícii zaužívanej svojím predchodcom Giuseppem Marottom. Toho zvykom bolo, že nikdy nenechal sezónu v klube začať trénera, ktorému na konci ročníka vypršal kontrakt. A to by bol aj prípad Massimiliana Allegriho v sezóne 2019/20.

Massimiliano Allegri je tak okamžite viacerými médiami spájaný s Manchestrom United či Realom Madrid, ktorý ho oslovil bezprostredne po náhlom Zidanovom konci v klube.

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter