Len máloktorý futbalový fanúšik by si nespomínal na dlháňa s extrémnou hrivou na hlave, ktorý sa medzičasom vytratil zo scény. Už 33-ročný Marouane Fellaini strávil v minulosti medzi anglickou elitou dlhých jedenásť sezón, pričom všetci si pred dvomi rokmi mysleli, že toto číslo bude konečné.

Autor 18 gólov v drese belgickej reprezentácie a 37 v Premier League, kde mimochodom odohral cez 250 duelov, by sa ale mohol čoskoro do Anglicka vrátiť. A dokonca, nemusí sa jednať o nijaký priemerný tím.

Anglické médiá spájajú Fellainiho s možným prestupom do Tottenhamu, kde by ho mohol priviesť José Mourinho, pod ktorým belgický bronzový medailista z MS 2018 čo-to v drese Manchestru United odohral.

Marouane Fellaini

Keďže Spurs s veľkou pravdepodobnosťou v sezóne 2021/22 nebudú účinkovať v Lige Majstrov a možno po takmer pätnástich rokoch ani v pohárovej Európe, nejaké hviezdne posily (ak sa to naplní) neprivedú. Avšak takmer dvojmetrový Belgičan s marockými koreňmi by mohol byť zaujímavou posilou aj v prípade neúspechu “Kohútov”. Minimálne do záverečných minút do vzdušných súbojov by sa určite hodil a sám by zrejme uvítal návrat z nie práve kvalitnej čínskej Superligy.

mourinho

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter