Slovensko sa neudržalo v B-divízii Ligy Národov UEFA, keď v šiestich zápasoch získalo len štyri body. Postup oslavujú v Česku, udržalo sa Škótsko a Izrael. Čoskoro nás čaká žreb kvalifikácie o MS 2022,  následne preložené EURO 2020. Čo nás ale môže trápiť najviac?

Na EURE 2020 môžeme zrejme len prekvapiť, no postup zo skupiny E v konkurencii Španielska, Švédska a Poľska nemusí byť stratený. Švédi ani Poliaci totižto nie sú nijakými gigantmi európskej scény a aktuálny výber (v prípade, že bude mať dobrý deň) dokáže potrápiť mnohých favoritov.

>>Tvrdá kritika Valjentovho agenta voči reprezentácií<<

Čo však budúcnosť? To je veľký problém. V nedávno skončenej kvalifikácii o EURO v kategórii do 21 rokov sme obsadili až 4. miesto za Francúzskom, Švajčiarsko a Gruzínskom, za nami skončili len výbery Azerbajdžanu a Lichtenštajnska. V A-tíme sa z mladších hráčov usadzuje len pár futbalistov, pričom pred ukončením (minimálne reprezentačnej) kariéry sú zvučné postavy ako Marek Hamšík, Peter Pekarík, Juraj Kucka či Tomáš Hubočan,.

> KVÍZ o našej reprezentácii <

Práve ich nahradenie je veľkým problémom, ktorý sa musí riešiť čo najrýchlejšie, ako to je možné. Oni totižto boli istotami nášho výberu celé desaťročie, ktoré sa však skončilo. Kto ich nahradí? Na pravý okraj defenzívy nemáme nikoho dostatočne kvalitného, do stredu zálohy podobne, no a s výnimkou Róberta Boženíka, nie je ani vhodná náhrada do útoku. Že by sme boli odkázaní len na udržiavanie niekdajších opôr a po nich príde len pád na hlbšie dno? Alebo dokážeme nájsť zaujímavé talenty hodné začlenenia do A-tímu?

>>>Na koho sa môžeme tešiť Lige Národov v C-divízii?<<<

Zdroj: Šprotovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook/Slovenský futbalový zväz