Po veľkých letných nákupoch Interu Miláno na čele so 65 miliónovým prestupom Romelua Lukakua by mal teraz nastať mierny výpredaj tímu. Zatiaľ čo situácia s Maurom Icardim je stále viac neprehľadná, iná ofenzívna hviezda Interu by už mala byť na polceste von z klubu.

Reč je o 30-ročnom krídelníkovi Ivanovi Perišićovi, ktorý je silne spojený s odchodom do nemeckej Bundesligy. A to rovno do klubu úradujúceho majstra z Bayernu Mníchov. Ten zúfalo hľadá nástupcov do krídelných priestorov po odchode dvoch legiend Arjena Robbena a Francka Ribéryho. Dlho sa hovorilo o stomiliónovom transfere Leroya Saného z Manchestru City, ale ten už mal padnúť po tom, čo sa hráč zranil v nedeľnom zápase Community Shield proti Liverpoolu. A práve náhradou za Saného by mohol byť Chorvát.

Rešpektovaný taliansky novinár Fabrizio Romano už považuje celú vec za uzavretú. Bayern by si mal Perišića najskôr vypožičať na jednu sezónu s možnosťou nákupu za 20 miliónov eur. Tréner Conte by s odchodom krídelníka nemal mať výraznejší problém, keďže Inter ho sám chcel zahrnúť do transferu Lukakua, Manchester však túto ponuku odmietol. Perišić už v Bundeslige pôsobil, konkrétne vo Wolfsburgu a Dortmunde, s ktorým v sezóne 2011/2012 slávil celkový triumf v Bundeslige.

ivan perisic inter

Zdroj: Thesun.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter