lukas haraslin prestup

Slovenský futbal zažíva v poslednom období skvelý rozlet. Reprezentácia sa za posledné desaťročie úrovňovo posunula výrazne nahor a o slovenských reprezentantov začína byť na prestupovom trhu veľký záujem.

Stačí spomenúť veľký prestup Denisa Vávra do Lazia Rím, či Patrika Hrošovského smerom do belgického Genku. Samozrejme netreba zabúdať na veľký záujem veľkoklubov, ktorý spôsobuje Stanislav Lobotka v Celte Vigo a takisto brankár Martin Dúbravka, ktorý údajne tiež mal dostať zaujímavé ponuky. Teraz je na spadnutie Ďalší veľký prestup slovenského reprezentanta. A to rovno do španielskej La Ligy!

Podľa portálu Profutbal.sk je Lukáš Haraslín veľmi blízko odchodu z Lechie Gdańsk do španielskej Mallorcy, kde by sa stretol so svojím krajanom Martinom Valjentom. Ako informuje web, rokovania trvajú už 2 týždne, keďže Lechia údajne nechce svojho hráča pustiť za menej ako 3 milióny eur. Perspektívny krídelník, ktorý je oporou tímu poľskej Ekstraklasy má zmluvu do júna 2021.

Za Gdańsk odohral Haraslín 105 súťažných duelov, v ktorých zaznamenal 13 gólov a 15 asistencií. Rodák z Bratislavy už stihol nastúpiť aj za našu repre, keď v prípravnom zápase proti Jordánsku (5-1) strelil gól a na ďalšie dva prihral. Dúfajme teda, že náš reprezentant bude čoskoro hrávať v jednej z najkvalitnejších líg sveta.

Zdroj: Profutbal.sk, Transfermarkt.com | Foto: Facebook, Twitter