V kariére profesionálneho futbalistu nejde vždy všetko podľa plánu. Úspechy, ale aj pády sú bežným javom u hráčov. Avšak niekedy sa im môže zdať, že ich tím podrazil a nezachoval sa k nim férovo. Ťažké srdce má momentálne Ángel di María na kouča argentínskej reprezentácie.

Argentínska reprezentácia totiž odohrá v októbri 2 kvalifikačné duely o Majstrovstvá sveta proti Ekvádoru, respektíve Bolívii. Tréner Lionel Scaloni už tento týždeň predstavil svoju nomináciu na tieto duely. Prekvapivo však vynechal hviezdu PSG Ángela di Maríu. Ten v rozhovore pre rozhlasovú reláciu nešetril hnevom a sklamaním.

“Neviem si to vysvetliť, nemám slov. Argentínsky národný tím je pre mňa najdôležitejší. V PSG driem a makám na sebe ako vôl, aby som mal šancu hrať v národnom drese a bol schopný bojovať. Je pre mňa naozaj náročné pochopiť, že ma nezavolali,” vyjadril sa so sklamaním 32-ročný krídelník. “Nezavolali ma, lebo nechceli. Ale ja budem bojovať, aby som bol opäť súčasťou argentínskej repre,” dodal Di María.

Aby toho nebolo málo, Di María si nezahrá ani v najbližších štyroch ligových dueloch potom, čo v divokom zápase proti Marseille opľul súperovho obrancu. Argentínčan si tak bude musieť preskákať skutočne náročným obdobím.

angel di maria argentina

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter