hamsik aj skrtel v jednom klube

Čínska najvyššia futbalová súťaž je vo veľkom ohrození. Plánovaný začiatok ligy sa opäť odložil a hľadajú sa všemožné cesty na to, aby sa začalo hrať. Ružové to však nie je a niektorí hráči sú už netrpezliví a unavení z celej pandémie v Číne.

Renomovaný portál Transfermarkt.com uviedol zo svojich zdrojov, že Marek Hamšík stojí pred rozhodnutím prestúpiť nazad do Európy. Záujem by mal mať turecký Istanbul Basaksehir, kde pôsobí aj obranca Martin Škrtel, ktorý má byť v kontakte so svojím krajanom ohľadne tohto prestupu. Turci sú ochotní položiť na stôl sumu vo výške 6 miliónov eur.

Táto informácia sa zdá byť relevantná. V Číne totiž opäť zúri koronavírus a tento fakt ovplyvňuje možnosť rozbehnutia futbalovej sezóny. Tamojšie najvyššie orgány nie sú momentálne vôbec naklonené ku štartu novej sezóny a to nie je dobrá správa ako pre kluby, tak aj pre samotných hráčov.

Naopak, pre slovenský futbal by to bola zaujímavá situácia. Duo našich futbalových velikánov by sme videli hrať bok po boku v jednom klube. Turecká Süper Lig ide v posledných rokoch kvalitatívne nahor aj kvôli prestupom skvelých hráčov do tejto ligy. Marek Hamšík by svojím príchodom určite ešte viac zatraktívnil túto súťaž. Minimálne pre nás, slovenských fanúšikov.

skrtel basaksehir

Zdroj: Transfermarkt.com, scmp.com | Foto: Twitter