Druhý najúspešnejší klub histórie Ligy Majstrov (vrátane Pohára majstrov európskych krajín) sa po 7-ročnej odmlke vracia do najprestížnejšej súťaže. Rozhodlo o tom posledné kolo domácej ligy, v ktorom Milánčania vďaka dvom gólom Kessieho vyhrali na pôde rozbehnutej Atalanty 2:0.

AC Miláno sa vďaka tomu umiestnilo dokonca na 2. mieste v Serie A, čo je ich najlepšie umiestnenie od sezóny 2011/12, keď taktiež skončili druhí. I 79-bodový výsledok je najlepšim od roku 2012, avšak v Lige Majstrov ich môže čakať poriadna fuška a aj dorovnanie osemfinálového výsledku z ich poslednej účasti (2013/14) bude náročnou úlohou.

Keďže majú aktuálne v európskom koeficiente “len” 31 bodov, znamená to, že s istotou budú v poslednom koši LM. Prinajlepšom totižto tento koeficient bude stačiť na 25. miesto. Rovnako na tom je i nemecký Wolfsburg, ktorý má len koeficient 14,714 bodu. V poslednom koši by sa ocitol s určitosťou aj Slovan, ak by prešiel všetkými štyrmi predkolami.

Pre AC Miláno, ktoré bude ako taliansky vicemajster určite tímom, ktorého nebude chcieť takmer nikto do skupiny, to ale znamená, že mu hrozí skupina smrti. A vlastne, mohlo by sa jednať o jednu z najkvalitnejších základných skupín, aké nám kedy milionárska súťaž ponúkla.

V 3. koši sa totižto s určitosťou objaví nemecký vicemajster RB Lipsko či holandský suverén Ajax. O prvých dvoch košoch a kvalite ich zloženia netreba pochybovať už vôbec. Ak by sme považovali za TOP tím v 3. koši Lipsko a vo 4. koši AC Miláno, doplniť by ich mohla napríklad dvojica Manchester City (1. kôs) a niekto z tria PSG, Real Madrid, FC Barcelona (2. kôš). To by bol poriadny masaker hodný i projektu európskej Superligy!

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter