Do štartu nového ročníka NHL zostávajú ešte tri mesiace, no 1.júla sa otvoril trh s voľnými hráčmi a zmeny dresov sú v plnom prúde. Toto sú tie najzaujímavejšie prestupy v NHL, ktoré sa udiali v posledných hodinách!

Ruská superhviezda Alexander Radulov (30) po roku odchádza z Montrealu Canadiens do Dallasu Stars. V minulej sezóne sa mu podarilo nazbierať 54 kanadských bodov, čo pre neho znamená druhú najúspešnejšiu sezónu v NHL po tej z ročníka 2007/08. Dallas bude pre neho len tretie pôsobisko v najprestížnejšej hokejovej lige sveta, keď na začiatku kariéry hral ešte za Nashville Predators. Medzitým sa na sedem rokov vrátil do svojej domoviny, kde hral v KHL za Salavat Yulaev Ufa a CSKA Moskva. Úspešný bol aj na MS, kde získal s Ruskom dva tituly majstrov sveta. Radulov sa upísal Dallasu na päť rokov za 31,25 milióna dolárov.

Práve opačným smerom putuje ďalší majster sveta Čech Aleš Hemský (33). Ten nemal veľmi vydarenú minulú sezónu, keď kvôli zraneniu odohral len 15 zápasov a nazbieral v nich 7 kanadských bodov. Aleš hrá v NHL už od roku 2002 a po Edmontone, Ottawe a Dallase bude Montreal jeho štvrtým zamestnávateľom. Jeho najúspešnejšou sezónou bola 2005/06, keď nazbieral 77 bodov.

Veľmi prekvapujúco zmenil dres aj Patrick Marleau (37), ktorý od svojej prvej sezóny v NHL (1997/98) hral vždy len za San Jose Sharks. V novej sezóne ho však uvidíme v Toronte Maple Leafs. Za 19 sezón stihol v San Jose nazbierať 1082 kanadských bodov, z toho 508 gólov. S tímom Kanady získal dvakrát olympijské zlato a rovnako dvakrát aj titul majstra sveta. Marleau podpísal trojročný kontrakt za 6,25 milióna dolárov.

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Wikipedia.org, Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.