Mali sme len veľké oči a priveľké očakávania, alebo skutočne mali títo hráči mať v súčasnej fáze súťaže už na konte oveľa viac bodov? Reč je o talentoch, ktoré hrajú v sezóne 2022-23 slovenskú Extraligu.

Slovenský hokej v posledných rokoch vyprodukoval viaceré skvelé talenty, ktoré si razia cestu v zámorských súťažiach a ukazujú, že najhoršie roky by pomaly ale isto mohla mať naša reprezentácia za sebou. Nebudeme hodnotiť Nemecký pohár, kde hrali viacerí debutanti a išlo skôr o ich odskúšanie ako o úspech.

Vráťme sa však na naše klziská. Naša Extraliga má za sebou 16 kôl, teda približne tretinu zakladnej časti. Diváci boli už svedkami 546 gólov, z ktorých vo vyrovnanej súťaži najviac strelili Nové Zámky (58), najmenej pätica klubov v rozpätí medzi 39 a 41 gólmi.

V súťaži aj vďaka pravidlám o hráčoch do 20 rokov má aspoň jeden štart 52 slovenských mladíkov, z nich viac ako polovica odohrala väčšinu kôl. Niektorí mali patriť medzi ťahúňov, alebo sa v to aspoň verilo. Realita je ale taká, že dovedna strelili len 18 gólov a pridali 38 asistencií.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @hokejovydennik

Najproduktívnejší je Oleksii Myklukha z Nitry s bilanciou 2+4. 19-ročný mladík pritom v predošlej sezóne získal 47 bodov v jednej z prestížnych juniorských súťaží v Kanade.

Matej Kašlík, rovnako v QMJHL, mal dokonca takemr 60 bodov, no v drese Zvolena po solídnom štarte stagnuje na bilancii 4+1.

TOP 3 uzatvára 18-ročný Adam Sýkora. Na hráča draftovaného v 2. kole NHL, ktorého aj v kempe NY Rangers pomerne chválili, je však bilancia 1+4 v 12 dueloch Nitry taktiež nie úplne oslnivá.

Čerstvo 18-ročný Martin Mišiak má pre zmenu päť asistencií a patrí medzi hráčov, ktorý sa budú stažiť byť draftovaný v roku 2023. Za zmienku stojí len 17-ročný Nitran Andrej Molnár (2+2) patriaci rovnako medzi mladé nádeje pre draft 2023.

Sklamaním sú aj len dva góly Maroša Jedličku, ktorý v minulej sezóne ako 19-ročný získal vo Zvolene 37 bodov.

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram (1) (2)