Znie to neuveriteľne, ale talianskymi médiami kolujú tieto informácie už zopár dní. Čo sa vlastne stalo? Antonio Conte si pustil ústa na špacír po sobotňajšom víťazstve nad Atalantou. Jeho reči však nenechali chladnými generalitu klubu a teraz má z toho veľký problém.

“Osobne to bol poriadne ťažký rok. Nemyslím si, že hráči boli pochválení a uznaní za ich tvrdú prácu. Tiež si nemyslím, že sa mne dostalo uznania za moju prácu a my všetci sme dostávali veľmi malú ochranu od klubu,” sťažoval sa Conte, ktorý pokračoval. “Musíme rásť a zlepšovať sa. Veľký klub by mal viac chrániť svojich hráčov. Celé mesiace sme si museli vyžierať sprosté reči a klub to absolútne neriešil, nechránil nás. Budeme o tom diskutovať s prezidentom na konci sezóny,” povedal 51-ročný tréner.

Po týchto rečiach si mala generalita klubu pozvať Conteho na koberček, aby tieto slová vysvetlil a obhájil. Talianske popredné média sa toho ale poriadne chytili a vyrobili z toho veľký škandál. Sky Sport Italia, Sport Mediaset, La Gazzetta dello Sport, Tuttosport a Corriere dello Sport okamžite informovali, že Conte urazil klub a bude za to pykať.

Samozrejme, tieto informácie treba brať s rezervou. Conte poberá 12 miliónov za sezónu a je dosť nepravdepodobné, že klub s ním rozviaže zmluvu už po roku. Aj keď taliani majú hlavy horúce a takéto reči voči klubu sú neprípustné. A možno vedenie klubu zoberie tieto slová na vedomie a poskytne svojím zverencom väčšiu ochranu pred mediálnym lynčom počas sezóny.

antonio conte

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter