Dnešný futbalový svet je vo veľkom o peniazoch a to o nehorázne veľkých. Existujú však aj svetlé výnimky a dôkazom, že futbal ešte úplne neovládli peniaze je aj aktuálny účastník Ligy majstrov Šerif Tiraspoľ.

Moldavský klub sa nie lenže prebojoval do skupinovej fázy prestížnej Ligy majstrov, ale priamo na Santiaga Bernabéua porazil 1:2 slávny Real Madrid. Hviezdy v zostave tohto futbalového trpaslíka však nečakajte. Veď celková odhadovaná trhová hodnota všetkých hráčov Šerifu Tiraspoľ je podľa Transfermarkt.com len 12,38 milióna eur. Najdrahším hráčom tohto celku je jeho kapitán Frank Castaneda, ktorého odhadovaná trhová hodnota je milión eur. Zvyšok tímu na túto hranicu nedosiahlo.

Pre porovnanie káder najhodnotnejšieho slovenského klubu ŠK Slovan Bratislava vyčíslil Transfermarkt.com na 14,1 milióna eur. Hráčmi s najväčšou trhovou cenou sú Jaromir Zmrhal hodnotený na 1,6 milióna eur a Uche Agbo hodnotený na rovný milión eur. Tretie miesto si delia Vladimír Weiss ml. a Andre Green so zhodnou cenovkou 800 tisíc eur.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter