Tohtoročná Tour de France priniesla opätovne dominanciu tímu Sky. Vo farbách britského celku sa na rozdiel od minulých rokov neradoval z celkového triumfu Chris Froome, ale iný Brit a to Geraint Thomas. Tomu sa však prihodilo doslova nešťastie. 

Víťazstvo žltého dresu na Tour de France má pre cyklistov nepredstaviteľnú hodnotu. Preto si ani nevieme predstaviť, aký musí byť pocit, keď o takúto trofej prídu. To sa prihodilo aj čerstvému víťazovi.

Jeho tím totiž organizoval v Birminghame prehliadku svojich najväčších úlovkov z cyklistického sveta. Medzi nimi nesmela chýbať ani Thomasova trofej. Práve na ňu si urobil zálusk neznámy páchateľ, ktorému sa podarilo spomínanú vec odcudziť.

“Nanešťastie, počas výstavy bola trofej Geraita Thomasa z Tour de France 2018 na chvíľu nestrážená a niekto ju ukradol,” uvádza v oficiálnom stanovisku jeden z najbohatších celkov cyklistického pelotónu.

Celá vec negatívne zasiahla najmä samotného pretekára. “Je to nesmierne nešťastie, že sa niečo také stalo. Trofej má pre niekoho, kto ju vzal, dosť obmedzenú hodnotu, no pre mňa a pre tím znamená naozaj veľa,” vyjadril sa so smútkom 32-ročný pretekár.

“Dúfam, že ktokoľvek ju vzal, bude taký dobrý a vráti ju,” vyzval rodený Walesan, no následne optimisticky doplnil: “Trofej je dôležitá, ale najdôležitejšie je, že nám ostali úžasné spomienky z tohto neuveriteľného leta a tie nám nikto nikdy nevezme,” dodal na záver.

Nám ostáva dať britskému pretekárovi za pravdu a veriť, že sa celá vec čoskoro vyrieši. Každopádne, história si ho bude pamätať, či už s trofejou alebo bez nej.

Zdroj: Cyclingnews.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.