Svoju premiérovú sezónu medzi profesionálmi započal ešte v roku 2003. A aj keď má 35 rokov, na koniec kariéry ešte ani zďaleka nepomýšľa. Reč je o čerstvom majstrovi talianskej ligy z Interu Miláno Ashleym Youngovi. Ten by mal v lete opustiť taliansku Serie A.

Ashley Young strávil najväčšiu časť svojej kariéry v Manchestri United, kde pôsobil dlhých 9 rokov. Počas tohto obdobia získal anglický ľavý záložník titul Premier League, Európskej ligy, anglického FA Cupu, anglického ligového pohára a aj dva anglické superpoháre. V januári 2020 sa za smiešnu čiastku 1,7 milióna eur presunul z Old Trafford do Interu Miláno. S týmto klubom získal v prebiehajúcej sezóne talianske Scudetto, pričom Young odohral slušnú porciu 23 zápasov.

Jeho kontrakt sa však skončí už v tomto lete a zatiaľ sa k predĺženiu zmluvy neschyľuje. To chce využiť Youngov prvý klub, ktorý ho vytiahol do profesionálneho futbalu. Ide o druholigový Watford, no ten bude od budúcej sezóny pôsobiť v Premier League, keďže z Championship priamo postúpil z druhého miesta. Hornets už podľa novinára Fabrizia Romana mali započať rokovania s ich odchovancom. Šance na jeho podpis majú ohromne veľké.

ashley young

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter