V júni oslávi svoje 33. narodeniny, a zároveň sa bude po dlhých desiatich rokoch lúčiť s Manchestrom City, kde zanechal poriadne hlbokú stopu. Sergio Agüero totižto nedostane v bohatom klube nový kontrakt a tak sa celkom zadarmo bude pred sezónou 2021/22 sťahovať.

A lúčenie to bude veľkolepé. V každej z predošlých deviatich sezón sa stal najlepším strelcom svojho Citizens, dovedna zaň skóroval už 257 krát, čo je o 78 krát viac, ako historicky druhý najlepší strelec Citizens Eric Brook. Ten pôsobil v klube v rokoch 1928-1939. Agüero už dokonca zaznamenal za Citizens viac gólov, ako Wayne Rooney za konkurenčný Man Utd.

A kam bude putovať? V hre môže byť návrat do Argentíny, o čom sa špekulovalo už minulý rok, ale pravdepodobnejšie sa aj podľa renomovaného Goal.com majú javiť varianty vrámci Európy. Agüerov nový domov sa môže stať Paríž (a miestne PSG), no zďaleka vylúčený nie je ani jeho návrat do Španielska, kde v drese Atlética Madrid zaznamenal v rokoch 2006-2011 celkom 101 gólov. Spomína sa práve Atlético, no dokonca aj FC Barcelona, kde pôsobí jeho “kamarát” a krstný otec jeho syna – Lionel Messi.

 

Po tom, ako v prípade argentínskeho kanoniera padla definitíva, sa ale určite začne špekulovať aj o talianskych TOP kluboch ako Juventus či AC Miláno, či napríklad Tottenhame, kde nemá pokračovať Kaneov back-up Carlos Vinícius.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter