Najvyššia hokejová liga na Slovensku sa zrejme dočká zmien. Slovenský zväz ľadového hokeja totiž vypovedal zmluvu s Pro-hokej, ktorý mal doteraz na starosti chod Tipsport ligy a tak pravdepodobne ukončí svoje pôsobenie na čele ligy aj Richard Lintner.

Hlavným dôvodom by mala byť nezhoda medzi bývalým hokejistom a SZĽH v otázkach začleňovania mladíkov do Tipsport ligy a taktiež obmedzenie pre kluby pokiaľ ide o cudzincov v ich kádri.

Informáciu o celej veci priniesol na svojom profile Boris Valábik: “SZĽH oficiálne vypovedal zmluvu (resp. s úplnou presnosťou- nebude predlžovať zmluvu o riadení Tipsportligy po jej vypršaní po tejto sezóne) s PRO-HOKEJ, čo znamená, že zväz od budúcej sezóny preberá Tipsportligu po 16-tich rokoch pod seba. Ku dnešnému dňu bol už o tomto kroku informovaný listom každý Tipsporligový klub. Zámer SZĽH je podľa slov prezidenta Martina Kohúta začlenit juniorských hráčov do Tipsportligy povinnými kvótami a obmedzenie počtu cudzincov. Konverzácie s Richardom Lintnerom na tieto témy vraj zlyhali,” uviedol bývalý obranca. Súhlasíte s takouto zmenou?

Zdroj|Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.