Vedenie Barcelony sa počas tohto leta pokúša podpísať hneď niekoľko hráčov, ktorých prínos pre klub by mal byť značný. Celé roky ospevovaný stred poľa katalánskeho giganta nebol podľa fanúšikov v uplynulej sezóne tak kvalitný, ako boli zvyknutí.

Dôvodom bol predovšetkým veľmi málo nasadzovaný Andrés Iniesta, ktorého je vždy na ihrisku poriadne cítiť. V minulej sezóne však nastúpil v domácej súťaži len do 23 zápasov, pričom v nich odohral chabých 1 336 minút, čo je vlastne len tretina sezóny. Už 33-ročný záložník v minulosti tvoril v Barcelone najlepšiu zálohu sveta spolu so Xavim a Busquetsom.

Hráči ako Ivan Rakitič, André Gomes či Denis Suárez sú síce kvalitní, no Iniestova genialita jednoducho klubu chýbala. Tento handicap sa vedenie klubu pokúša vyriešiť angažovaním 24-ročného Marca Verrattiho, ktorého ale má PSG upísaného až do roku 2021. Hráč však podľa aktuálnych informácií odmietol vylepšenie aktuálnej zmluvy a naznačil svoj záujem opustiť francúzsky tím a pripojiť sa ku katalánskemu veľkoklubu.

Teraz je tak na ťahu vedenie Barcelony, ktoré si však bude musieť prichystať okrem obrovskej dávky trpezlivosti s vyjednávaním aj obrovský balík peňazí. Verrattiho trhová cena sa pohybuje na úrovni 45 miliónov eur, no reálne môže taliansky reprezentant stáť až dvojnásobok.

Zdroj: sportbible.com | Foto: Twitter