Vinou koronavírusu sa nielenže nedohrala predošlá sezóna slovenskej Tipsport Ligy, ale nejasná je aj tá blížiaca sa. Kluby však zrejme veria, že opatrenia vlády im nezlomia väz natoľko, aby nemohli priviesť do kabíny zaujímavé tváre. Jednu takú získali, aj keď len dočasne, HC Košice.

Jeden z najúspešnejších domácich celkov priviedol do mužstva mládežníckeho reprezentanta Martina Pospíšila. Pre toho je naša súťaž paradoxne neznáma, veď zvolenský rodák už ako 15-ročný obliekal dres “U18-ky” Salzburgu a neskôr zamieril do USA, pričom draftovaný bol v roku 2018 zo 105. pozície tradičným účastníkom NHL – Calgary Flames.

Tam sa šikovný center klubu Sioux City Musketeers hrajúceho USHL vypracoval v druhej sezóne na asistenta kapitána a predošlú sezónu trávil v AHL ako hráč Stocktonu Heat. Čoskoro 21-ročný Pospíšil je slovenskému fanúšikovi známy aj ako člen reprezentácie do 18 či 20 rokov a v sezóne 2020/21 ho teda uvidíme aj na našich klziskách. Teda minimálne v jej úvode, keďže nová sezóna AHL je naplánovaná predbežne až na neskoršie novembrové termíny. V ročníku 2018/19 získal v USHL v 44 dueloch 63 bodov, zatiaľ čo v tej predošlej v AHL v 26 dueloch strelil 3 góly a pridal 7 asistencií.  

Zdroj: Hockeyslovakia.sk, Eliteprospects.com | Foto: Twitter