Vydarený šampionát pre Slovensko. Aj takto stručne hodnotili nielen manažéri, ale aj fanúšikovia či média počínanie si slovenskej reprezentácie na Majstrovstvách sveta v Lotyšsku. Zo základnej skupiny sme totiž postúpili po ôsmich rokoch. 

Na účinkovaní našej “repre” by sme vedeli nájsť aj ďalšie pozitíva. Šikovní mladíci, bojovnosť a konečne sme našli strelca. Peter Cehlárik totiž strelil 5 gólov a dohromady zaznamenal 11 bodov na turnaji. Všimol si to aj direktoriát turnaja, ktorý vyhlásil Slováka za najlepšieho útočníka celých Majstrovstiev sveta. Okrem neho si ho zobral na mušku aj renomovaný zámorský magazín The Hockey News.

Ten ho zaradil do TOP 10 najlepších hráčov na turnaji. “Slovensko bolo veľkou hrozbou v skupine A a Cehlárik bol tým dôvodom. Bývalý útočník Bostonu strelil 5 gólov a zaznamenal 11 bodov, pričom zaznamenal bod v každom dueli, aj v takom, kde Slováci skórovali len jeden gól. Vyzeral ako niekto, kto sa naozaj zlepšil a vybral si naozaj dobrý čas, aby ukázal hru na svojej top úrovni,” píše sa v článku.

O Slováka bude po Majstrovstvách sveta mimoriadny záujem, keďže dosiaľ nepodpísal kontrakt so žiadnym klubom. Práva má na neho naďalej Boston, v ktorom pôsobil, no uvidíme čo sa stane. V každom prípade, 25-ročný Žilinčan na seba upútal mimoriadnu pozornosť a aj on urobil Slovensku dobré meno.

cehlarik

Zdroj: Si.com | Foto: Twitter, Instagram/hockeyslovakia, Instagram/petercehlarik