Vystriedal už viacero elitných klubov a aktuálne pôsobí na lavičke Tottenhamu Hotspur. José Mourinho však spomínal na jeho časy v Manchestri United a Chelsea FC, pričom menoval aj najlepšieho hráča, ktorého kedy trénoval.

V kluboch ako vyššie spomínaná anglická trojica, milánsky Inter či Real Madrid trénoval “The special one” množstvo hviezd. V pamäti mu však pri otázke, kto je najlepším hráčom, ktorého kedy viedol utkvelo prekvapujúce meno, ktoré má spojitosť so Slovenskom.

Kontroverzný kouč si totiž vybral Nemanju Matića, ktorého viedol v Manchestru United, ale aj Chelsea: “Nemôžem povedať, aby som viedol lepšieho zverenca, ako je Nemanja Matić,” nechal sa počuť Mourinho. Tento srbský stredopoliar ako možno viete, odštartoval svoju kariéru v MFK Košice, kde sa dostal aj do futbalového povedomia elitných európskych celkov.

Nemanja Matić v rokoch 2007-2009 obliekal dres košického klubu, odkiaľ za necelé 2 milióny eur putoval do londýnskej Chelsea. Tam zotrval do roku 2011, i keď jednu sezónu hosťoval v holandskom Vitesse Arnhem. V lete 2011 prestúpil z Anglicka za 5 miliónov eur do portugalského veľkoklubu Benfica Lisabon, aby sa o tri roky nato za 25 miliónov vrátil späť do Chelsea. V júli 2017 nečakane prestúpil z Londýna do Manchestru United, keď za za 45 miliónov eur.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter