Kým v Česku hromžia, v Anglicku a predovšetkým v Škótsku velebia rozhodnutie UEFA. Potýčka v kontroverznom zápase medzi Sláviou a Rangers nesie následky až dodnes. Ondřej Kúdela sa totiž nebude môcť zúčastniť futbalového Eura 2020 kvôli údajnej rasistickej urážke hráča Rangers.

Mediálne divadielko, ktoré vyviedol Glen Kamara zjavne zabralo na funkcionárov UEFA a Kúdelovi ani po odvolaní nestiahli trest desiatich zápasov. Kvôli tomuto trestu príde český obranca o Majstrovstvá Európy. Veľkú solidaritu mu teraz prejavil jeho klubový spoluhráč Nicolae Stanciu. Ten sa vzbúril proti už tradičnému pokľaknutiu si pred začiatkom prípravného zápasu Rumunska a to rovno proti veľkému Anglicku! Samozrejme, okamžite si vyslúžil mediálnu pozornosť Angličanov a Škótov a taktiež verbálne útoky od fanúšikov na sociálnych sieťach.

“Urobil som to, aby som vyjadril solidaritu s Kúdelom, mojím spoluhráčom zo Slávie. Bol suspendovaný na 10 zápasov bez žiadnych dôkazov. Neverím, že pokľaknutie si je riešením,” vyjadril sa do médií Stanciu. Jeho gesto ocenili fanúšikovia Slávie.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter