Manchester United šiel do duelu na pôde Crystal Palace ako favorit. Toto tvrdenie sa opieralo o fakt, že po Vianoiach vyhral klub všetkých sedem súťažných zápasov vrátane mestského derby.

A zápas papierové prognózy celkom dlho potvrdzoval. Od 43. minúty totižto slávny veľkoklub vyhrával po góle Bruna Fernandesa 0:1. Pred nedeľným zápasom proti Arsenalu hranom v Londýne mohol byť „len“ 6-bodový.

V 91. minúte ale celok z Old Trafford o vedenie prišiel. Presadil sa Michael Olise, pre ktorého to bol vôbec prvý gól v aktuálnom ligovom ročníku. Na čelo tak stráca 8 bodov. A prišiel aj o nepostrádateľnú postavu.

Casemiro videl v 81. minúte žltú kartu, vinou ktorej bude na duel proti Arsenalu suspendovaný. Bola totižto piata v ligovej sezóne, z toho tretia za ostatné štyri zápasy. Brazílsky defenzívny stredopoliar pritom v ostatných dvanástich dueloch vrámci Premer League odohral vždy najmenej 89 minút. Šancu v základe tak proti Arsenalu dostane spoločne s Eriksenom zrejme na poste „šestky“ jeden z dvojice Fred / Scott McTominay.

Zápas medzi Arsenalom a Manchestrom United bude na programe v nedeľu od 17:30 nášho času. Mimochodom, Man Utd je jediný klub, ktorý v aktuálnom ročníku Premier League dokázal Arsenal zdolať. 4. septembra skončil duel na Old Trafford 3:1 (góly: Rashford 2, Antony – Saka).

Zdroj: Sky Sports | Foto: Twitter