Londýnska Chelsea po nie úplne vydarenej minulej sezóne opäť prináša svojim fanúšikom radosť. V Premier League drží krok s favoritom na celkový titul Manchestrom City.

Za priebežné druhé miesto v tabuľke vďačí druhému najlepšiemu útoku v lige a tretej najlepšej obrane. Pozorní fanúšikovia futbalu alebo verní priaznivci Chelsea si mohli pri skladaní základnej jedenástky Maurizia Sarriho všimnúť jednu zásadnú vec – hoci taliansky kouč útok i zálohu rotuje, obranná štvorica počas všetkých jedenástich zápasov zostala vždy nezmenená.

V základnej zostave totiž vždy figurovala defenzívna štvorica Marcos Alonso – David Luiz – Antonio Rüdiger – César Azpilicueta. Overený obranný val trénera Sarriho však v zime môže dostať trhlinu, pretože o 31-ročného brazílskeho stopéra Davida Luiza sa má podľa periodika El Mundo Deportivo zaujímať FC Barcelona.

Katalánsky denník tvrdí, že “Blaugranas” sa pokúsia Luiza získať už v januári, keďže pred rozhodujúcou časťou sezóny potrebujú posilniť podľa mnohých najslabšie miesto v tíme. Z tohto dôvodu by mal prísť do klubu niekto s bohatými skúsenosťami, čo momentálne neodmysliteľná súčasť základnej zostavy Chelsea určite spĺňa. Navyše, podľa viacerých správ Luiz nemá záujem s “The Blues” predĺžiť zmluvu, ktorá mu končí nasledujúce leto. Ak teda Chelsea ešte bude chcieť za hráča získať nejaké “drobné”, jediná šanca je januárový predaj.

David Luiz
David Luiz

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.