Peter Sagan aktuálne zvádza tvrdý boj o zisk zeleného dresu na Tour de France. Slovenský cyklista to však nemá ľahké a cestu za víťazstvom v tejto súťaži mu nesťažujú len jeho súperi, ale najnovšie aj rozhodcovia, ktorý ho potrestali v poslednej etape. Ako ukazujú detailne zábery, možno aj neprávom.

30-ročný Slovák predviedol v 11. etape tohtoročnej Tour de France svoj najlepší špurt, keď nestačil len na austrálskeho rýchlika Caleba Ewana. Rozhodcovia ho však kvôli nebezpečnému manévru preradili za trest na koniec skupiny a tak prišiel Sagan o veľké množstvo bodov do bodovacej súťaže. Bolo to však oprávnené?

Šprint Sagana v 11. etape Tour de France 2020

Bližšie zábery totiž ukazujú, že trojnásobný majster sveta sa oprel do Wouta Van Aerta podľa všetkého preto, lebo sa uhýbal selfie tyčke, ktorú na cestu nastrčil jeden z nedisciplinovaných fanúšikov. Túto teóriu podporuje aj bývalý holandský profesionálny cyklista Stef Clement, podľa ktorého to Sagan spravil reflexívne, aby sa vyhol zrážke so selfie tyčkou. Nasledujúce zábery sú toho jasným dôkazom!

Dôkaz o Saganovej nevine?

Zdroj: Šport.sk | Foto|Video: Twitter