V súčasnosti sa o žiadnom slovenskom hokejistovi nepíše a nehovorí tak často, ako o Jurajovi Slafkovskom. Olympijský turnaj ho katapultoval na predné stránky a napokon mu výrazne pomohol aj k postu jednotky v drafte do NHL.

Špekuluje sa, či ho Montreal Canadiens nechá hrať v NHL okamžite. Niektorí odborníci sú za, iní očakávajú, že pár týždňov sa bude zahrievať v AHL, kde sa môže plnohodnotne aklimatizovať na zámorský hokej. Predsa len, užšie klziská, iný štýl hry a nové prostredie môžu narobiť problémy komukoľvek.

Slafkovský sa ale možno bude musieť vysporiadať aj s inou skutočnosťou. Montreal totižto v ostatných rokoch myslel na budúcnosť vo veľkom. Dôkazom je nielen to, že v 1. kole mali právo aj ďalšieho výberu (Filipa Mešára).

Všetky kluby majú za aktuálnych pravidiel právo výberu v siedmych kolách, ak teda behom výmen buď nestratia alebo nezískajú nejakú voľbu. A Montreal patrí medzi tie kluby, ktoré zrejme mladých bude chcieť získavať vo veľkom.

V drafte 2023 budú vyberať až 11 krát, v roku 2024 budú mať 9 výberov a v roku 2025 zatiaľ 8 výberov. Navyše, v každom z najbližších troch draftov budú mať tri voľby v prvých dvoch kolách. To znamená jediné – zvýšenú konkurenciu nielen pre Juraja, ale aj pre Filipa. Ak sa nechopia svojej šance, môžu sa jej čoskoro chopiť lepšie nádeje narodené v rokoch 2005 či 2006.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Juraj Slafkovsky 🇸🇰 (@_slafkovsky_)

Talent od detstva: TRI úchvatné roky Juraja Slafkovského!

Zdroj: Capfriendly | Foto: Instagram/_slafkovsky (1) (2)