Real Madrid sa v posledných zápasoch neprezentoval najlepšou formou a zverenci Zinedine Zidana si chceli svoju chuť napraviť v Copa Del Rey, kde ich čakal treťoligový tím Alcoyano. Napokon, však z toho bola veľká blamáž madridského veľkoklubu.

Po prvom polčase to s “Bielym baletom” nevyzeralo najhoršie, keď Éder Militão strelil v 45. minúte gól do šatne a Real Madrid tak viedol nad Alcoyano 1:0. Domáci však odpovedali v 80. minúte a zápas musel do predĺženia. A práve tam sa stalo niečo nečakané.

Treťoligista, ktorý od 110. minúty dohrával po vylúčení jedného z jeho hráčov v desiatich, z nenazdajky udrel. V 115. minúte outsider tohto stretnutia krásnou akciou rozobral hviezdnu obranu “Los Blancos” a strelil gól na 2:1. Hostia už nedokázali odpovedať a tak Real Madrid podobne ako jeho mestský rival Atlético, opúšťa španielsky pohár predčasne po prehre s treťoligovým klubom.