Parížsky veľkoklub patrí medzi celky, ktoré si finančne môžu dovoliť takmer kohokoľvek, pričom tentokrát sa začalo hovoriť o možnom zisku najlepšieho brankára svojej generácie. A to celkom zadarmo!

Reč je o 22-ročnom talianskom zázraku, ktorého meno je Gianluigi Donnarumma. Napriek svojmu mladému veku už odchytal za AC Miláno ohromných 236 duelov, keďže jednotkou sa stal už vo veku 16 a 8 mesiacov! Od 25. októbra 2015, keď sa postavil do brány v dueli Serie A proti Sassuolu pri výhre 2:1 vynechal len 5 z 207 duelov, čo je absolútne unikátna vizitka, najmä na jeho vek.

V júni 2021, a teda po tejto sezóne, mu avšak končí kontrakt, ktorí dodnes nepredĺžil. Niet sa tak čo čudovať, že by ho zadarmo radi získali viaceré TOP kluby a tak je len na ňom (a jeho agentovi Minovi Raiolovi), či sa rozhodne napokon predĺžiť s AC alebo zamieri do iného veľkoklubu. PSG sa pritom môže javiť ako reálny kandidát, pretože mu je ochotné nepochybne ponúknuť neskutočný balík peňazí a navyše, mal by veľkú šancu získavať trofeje a stať sa aj jednotkou, keďže Nevas už bude mať 35 rokov a jeho výkonnosť bude zrejme klesať. Videli by ste Taliana, ktorého trhová cena má byť 60 miliónov eur, radi práve v Paríži alebo skôr niekde v Anglicku či napríklad v konkurenčnom Juventuse?

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter