Hokejový klub zo Zvolena sa posilňuje pred novou sezónou vo veľkom štýle. Do svojich radov už získal českého obrancu Davida Ružičku, ex-Žilinčanov Lukáša Handlovského a brankára Tomáša Tomeka a z Popradu Michaela Vandasa. To ale stále nie je všetko, do svojich radov sa im podarilo získať aj ďalších hráčov!

Vedeniu tímu spod Pustého hradu sa asi minuloročné štvrté miesto málilo a tak sa rozhodli posilňovať vo veľkom štýle. Po štvorici kvalitných posíl sa im podarilo podpísať ďalšiu trojicu. Do tímu sa vracia 27-ročný odchovanec Peter Zuzin, ktorý minulú sezónu pôsobil v ruskej VHL. Odohral tam 51 stretnutí so ziskom 21 bodov za 14 gólov a 7 asistencií. V slovenskej extralige v drese Zvolena odohral dovedna 290 stretnutí a strelil v nich 57 gólov a pridal 94 gólových nahrávok.

Ďalšími posilami sú dvaja bývalí hráči Žiliny. Sú nimi 20-ročný Michal Roman a o 10 rokov starší Marcel Holovič. Mladý obranca Michal Roman sa v minulej sezóne vrátil späť na Slovensko z českého Třinca, v ktorého drese si v sezóne 2015/16 zahral aj českú najvyššiu hokejovú súťaž. V piatich zápasoch nebodoval. Za mužov si u našich susedov zahral ešte v drese HC Frýdek-Místek v druhej a tretej najvyššej súťaži. V minulom ročníku zasiahol v drese Žiliny do 55 stretnutí a pripísal si v nich 3 gólové nahrávky. Podarí sa mu vo Zvolene otvoriť svoj strelecký účet v slovenskej Tipsport lige?

V poradí už štvrtá predsezónna posila zo Žiliny Marcel Holovič si zatiaľ mimo Slovenska nezahral. Počas svojej doterajšej kariéry odohral v slovenskej extralige 378 stretnutí so ziskom 218 kanadských bodov a v prvej lige zasiahol do 194 zápasov a pripísal si v nich parádnych 212 bodov. Minulú sezónu až tak produktívnu nemal, v 48 stretnutiach strelil 10 gólov a pridal 9 prihrávok na gól.

Zdroj: Hkmzvolen.sk | Foto: Facebook, Twitter