V auguste sa budú konať juniorské MS v hokeji, ktoré sa pôvodne začali hrať v tradičnom termíne na prelome rokov, no pre značné koronavírusové straty ho usporiadatelia vtedy predčasne ukončili.

Pre Slovensko začne 9. augusta proti Česku, no v akej zostave náš výber bude, je otázne. Aktuálne totižto v Poprade, kde je hokejový kemp, má tréner Ivan Feneš k dispozícii 34 hokejistov, a to v ňom nie sú naše najväčšie esá.

Samozrejme, reč je o hráčoch, akými sú Juraj Slafkovský, Filip Mešár, Šimon Nemec, Adam Sýkora a Servác Petrovský. Hoci majú len 18 rokov, ich potenciál je ohromný. V túto chvíľu však po úspešnom drafte patria zámorským klubom. Práve tie držia ich osudy v rukách.

„Chlapci majú záujem ísť na majstrovstvá sveta. Tešíme sa z toho. Každý jeden, ktorý bude môcť ísť na šampionát, bude veľkou posilou pre nás. Do konca júla by sme chceli mať definitívne jasno v tom, s kým môžeme počítať pre majstrovstvá sveta. Na základe toho vyberieme 25 hráčov, ktorí pocestujú do Kanady,“ povedal Feneš, ktorý prízvukoval spomínanú skutočnosť, že v prípade ich neuvoľnenia svojimi zámorskými klubmi sa budeme musieť obísť bez nich.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Šimon Nemec (@simonnemec17)

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram/Slafkovsky